fbpx

Fotoalbum czy foto-książka?

Wyjątkowe fotografie ślubne i okolicznościowe zasługują na specjalną oprawę, którą gwarantuje dobrze wykonany fotoalbum czy foto-książka. Poniżej postaram się wyjaśnić główne różnice oraz cechy wspólne tych foto-produktów. W mojej ofercie wyróżniam także dwa rodzaje foto-książek – PRO (standardowo w każdym pakiecie ślubnym) oraz BASIC.

Niezależnie od dokonanego wyboru, przygotowuję dla Was unikalny i niepowtarzalny projekt zamówionych foto-produktów (w cenie produktu!).

Grubość kart i papier

Zasadnicza różnica, która od razu rzuca nam się w oczy to grubość kart, która w fotoalbumie jest co najmniej 3-4x grubsza. Kartki w fotoksiążce są giętkie i elastyczne w przeciwieństwie do fotoalbumu, gdzie rozkładówki są twarde i sztywne.

Kolejną różnicą w.w foto-produktów jest papier. W przypadku fotoalbumu wydruk wykonywany jest na papierze jedwabnym lub perłowym. Fotoksiążka drukowana jest na papierach satynowych (wersja PRO), błyszczących oraz matowych.

Jakość druku

W przypadku fotoalbumu do wyboru mamy trzy główne metody, które dają najlepszą jakość. Są to m.in.: naświetlanie, druk atramentowy/pigmentowy oraz druk cyfrowy HP Indigo. Foto-książka PRO to także wysoka jakość druku,ponieważ tutaj do wyboru także mamy druk pigmentowy. A w przypadku standardowej fotoksiążki w grę wchodzi „zwykły” druk cyfrowy.

Oprawa i wykończenie

Zarówno fotoalbum jak i foto-książka (PRO) może być oprawiona w ten sam sposób. Wy wyboru jest tkanina (jedno- lub dwu-kolorowa) oraz ekoskóra. Okładki można też zamówić z dodatkową gąbką – sprawdza się to znakomicie w przypadku ekoskóry.

Jakość wykończenia stoi na bardzo wysokim poziomie i gwarantuję, że zadowoli nawet najwybredniejsze gusta 😉

Ostatnim elementem wykończenia jest bardzo eleganckie znakowanie (np. Wasze imiona i data ślubu), które może być wykonane w formie graweru lub nadruku UV.

Dla kogo fotoalbum a dla kogo fotoksiążka?

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy ma swój indywidualny gust i tym powinien kierować się przy wyborze. Mogę natomiast wymienić kilka istotnych aspektów, które pomogą zdecydować, który foto-produkt wybrać.

  1. Fotoalbum to niewątpliwie najlepsza jakość i trwałość, który będzie cieszył oko przez bardzo sługi czas.
  2. Foto-książka PRO to bardzo dobry kompromis pomiędzy ceną a jakością – moim zdaniem BESTSELLER ślubny!
  3. Foto-książka BASIC sprawdza się idealnie w fotografii chrztu . Często jest też wybierana jako dodatek (np. w formie podziękowania dla bliskich znajomych) do fotoalbumu ślubnego.

Spodobały Ci się prezentowane fotoalbumy, fotoksiążki?